poniedziałek, 8 października 2012

Kino Podwórkowe PO-->TRAFISZ!

Uśmiechnięci i obładowani do granic możliwości: piłki, wiaderka, bańki, patyki, sznurki, gry, soki, jabłka, winogrona, kubeczki, talerzyki, balony, kredki, kolumny, wieża, projektor, laptop, przedłużacz...co środa ruszaliśmy na Wrzeszczańskie podwórko. 

Tak zaczynało się każde KINO PODWÓRKOWE PO-->TRAFISZ! które realizowaliśmy w tegoroczne wakacje w Gdańsku. Odbyło się 5 seansów na pięciu różnych podwórkach Dolnego Wrzeszcza. Kino było projektem grupy dzieci: Kamili, Karola, Asi, Ola, Moniki, Natalii, Konrada, Karoliny oraz pedagogów z Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni” - Asi i Oli.

Przed samym seansem było mnóstwo pracy i przygotowań: wybór podwórek i  filmów do wyświetlenia, przygotowanie i  rozklejenie plakatów, zebranie zgody od mieszkańców oraz różnych instytucji. Po drodze zakupy, odebranie projektora, rozdanie zaproszeń.

I można było zaczynać!

Montowaliśmy sprzęt i wieszaliśmy baner,


rozkładaliśmy (dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Gdańska) poczęstunek, które ekipa projektu PO-->TRAFISZ! rozdzielała sprawiedliwie między gości kina.


Był kącik do malowania twarzy,


miejsce na zabawy chustą KLANZY,


oraz wiele innych atrakcji, gier i zabaw, takich jak: wielkie bańki mydlane, przeciąganie sznura, hula hop, piłka nożna, frizbi.

Po zmierzchu puszczaliśmy film.


W projekt Kina zaangażowała się też społeczność kamienic wokół podwórek, na których odbywał się seans. Mieszkańcy przynosili orzeźwiające soki, owoce, popcorn. Na jednym z podwórek dorośli przed seansem wykosili trawę, by dzieciom lepiej oglądało się film i bawiło. Jedna mama przyniosła w prezencie świecące opaski na rękę. Ktoś przyniósł pyszną lemoniadę, ktoś koc i przedłużacz, ktoś inny pomógł wieszać baner. Ktoś pstrykał foty. Ktoś pomógł podłączyć projektor. W przeprowadzaniu zabawach integracyjnych przed seansami kinowymi pomagali także wolontariusze. Wspólnymi siłami znakomicie udało się całe przedsięwzięcie!

Razem PO-->TRAFIMY wiele!

Dziękujemy Pani Katarzynie z Urzędu Miasta, Pani Karolinie z Fundacji RCI.

Dziękujemy mieszkańcom Wrzeszcza za serdeczne przyjęcie i zaangażowanie w projekt.

Dziękujemy wolontariuszkom: Marcie i Dorocie, oraz Ewie, Gosi, Michałowi, Robertowi którzy niejednokrotnie pomagali w przygotowaniach do Kina oraz wszystkim tym, dzięki którym to wszystko się tak pozytywnie kręciło:)

Szczególnie Dziękujemy Fundacji "Wspólna Droga - United Way Polska" oraz Firmie DELPHI i Urzędowi Miasta Gdańska za sfinansowanie Kina Podwórkowego PO-->TRAFISZ!