środa, 8 sierpnia 2012

PIERWSZE KINO PODWÓRKOWE ul. Żywiecka i Manifestu Połanieckiego. Fotorelacja Gosi Trzaskoś
Kino Podwórkowe PO-->TRAFISZ! finansowane jest z dotacji firmy Delphi w ramach programu Partnerstwo dla Dzieci Fundacji Wspólna Droga - United Way Polska oraz z dotacji Urzędu Miasta Gdańska.

Zakaz publikacji zdjęć bez konsultacji z ich autorem i organizatorami Kina Podwórkowego, zdjęcie nie może być użyte, jeśli jego podpis obraża osoby znajdujące się na fotografii.

Kino Podwórkowe między ulicami Żywiecka i Manifestu Połanieckiego


I Kino Podwórkowe PO-->TRAFISZ! za nami:)
Ciekawe i podekscytowane nowym wyzwaniem przyjechałyśmy przed 19:00 na podwórko przy ulicy Żywieckiej i Manifestu Połanieckiego w Dolnym Wrzeszczu. Samochód był  zapakowany do granic możliwości: piłki, bańki, patyki, sznurki, gry, soki, jabłka, winogrona, kolumny, wieża, projektor, laptop, przedłużacz... i MY pasażerowie -streetworkerzy!

Przywitała nas nasza młodzieżowo-dziecięca streetowa ekipa, która zajęła się rozpakowywaniem! Ola układała wszystko na trawie. Asia udzielała wywiadu. Ewa Konopko - nasza dobra pomocna od zawsze koleżanka z projektu Wyjdziesz? rysowała kredą strzałki na chodniku prowadzące na Kino.

Pojawiły się pierwsze chętne do zabawy dzieci. I zaczęło się!
Mieszkańcy spisali się wspaniale, frekwencja była znakomita. Dzieci przybywało. Zabawa rozkręciła się na dobre. Powstały piękne duże bańki. Dzieci były wymalowane kredkami. Było przeciąganie liny, zabawy z chustą, gra w sznura, twister.  Sąsiedzi chętnie wyszli z pomocą. Już dzień wcześniej zmobilizowali się, by skosić zarośnięty trawnik! Ktoś przyniósł pyszną lemoniadę, ktoś koc na kino, przedłużacz, ktoś inny pomógł wieszać baner. Gosia Trzaskoś pstrykała foty. Michał (solenizant!) pomógł podłączyć projektor i zorganizował transport.
Film Muppety przypadł do gustu nie tylko najmłodszym!
Impreza zakończyła się przed północą.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w organizacji I Kina Podwórkowego PO-->TRAFISZ!

Asia i Ola & ekipa PO-->TRAFISZ!


Kino Podwórkowe PO-->TRAFISZ! finansowane jest z dotacji firmy Delphi w ramach programu Partnerstwo dla Dzieci Fundacji Wspólna Droga - United Way Polska oraz z dotacji Urzędu Miasta Gdańska.