czwartek, 23 czerwca 2011

projekt PO-->TRAFISZ!


„PO-->TRAFISZ!” to autorski projekt pedagogów ulicy Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów KLANZA realizowany od czerwca do października 2011 we Wrzeszczu.
Projekt jest kontynuacją działań streetworkingowych „WYJDZIESZ?” na obszarze Dolnego Wrzeszcza.
"PO-->TRAFISZ!” to symboliczne zaproszenie do zmian. Do odkrywania nowych miejsc, poznawania nowych wzajemnych relacji, odkrywania własnych zainteresowań i talentów, do nowego i ciekawszego spędzania wolnego czasu, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacyjnego. "PO-->TRAFISZ” to zaproszenie do wzmocnienia własnej wartości poprzez wspólną, aktywną zabawę.
Zaczynając od animacji podwórkowych, czyli pedagogiki zabawy, chcemy pokazać dzieciom, że w ich dzielnicy można znaleźć coś niezwykłego, POznać ciekawych ludzi i TRAFIĆ w nowe miejsca. Odkryć na nowo najbliższą okolicę oraz jej mieszkańców.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Gdynia, Fundacji Wspólna Droga w ramach programu „Partnerstwo Dla Dzieci” oraz Urzędu Miasta Gdańska .

Ola Młyńska

Jestem pedagogiem ulicy i animatorką Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Moją przygodę ze streetworkingiem rozpoczęłam od wolontariatu w projekcie "Wyjdziesz?". Zachęcona przez ekipę streetworkerów z Wrzeszcza wzięłam udział w szkoleniu z pedagogiki ulicy organizowanym przez Fundację Wspólna Droga. Dziś razem z Asia Lubiejewską prowadzę projekt PO- ->TRAFISZ!

W dzieciach zachwyca mnie drzemiący w nich potencjał , który tylko trzeba uwolnić pokazując kierunki w których może się rozwinąć. Lubię też nieszablonowe myślenie, poczucie humoru i hardość dzieciaków.

Osobiście uwielbiam długie rozmowy o wszystkim i fascynujące historię. Na co dzień dobrą kawę i książkę do poczytania. Gdy tylko nadarzy się okazja nieplanowaną podróż, spacery i jogę z rana.

Asia Lubiejewska


Jestem pedagogiem, streetworkerem, animatorką Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

W streetworkingu najbardziej podoba mi się specyfika pracy, która zakłada wejście bezpośrednio w środowisko ludzi i pozwala na szeroko pojętą działalność profilaktyczno - edukacyjną.

W dzieciach fascynuje mnie ich niegasnąca energia i nieznająca granic - fantazja.

Prywatnie uwielbiam: duże przestrzenie, obserwować chmury z okien pociągów i zajadać oscypki –w każdych ilościach ;)